loder

Rinkoje begalės kitų akademijų kodėl pasirinkai CodeBakers?

Nudegiau nuo kitų akademijų ir jų tuščių pažadų, bet kadangi pinigus atgavau nutariau dar paskutinį kartą išmėginti mokamus kursus. CodeBakers mokymo programa pasirodė verta dėmesio. Taip pat girdėjau gana gerų atsiliepimų apie Neimantą, kuris ir būvo mano komandos dėstytojas/leadas.


Kaip pats manai ar tai buvo miskomunikacijos problema kitose akademijose?

Tikrai taip. Buvo duota daug tuščių pažadų ir į pačius studentus kreipiamas minimalus dėmesys, kai sutartis jau pasirašyta. Pradedant nuo to kas bus kursų dėstytojas (turėjo būti kvalifikuotas specialistas, gavom VU studentą), kada tiksliai prasidės kursai, kada suras naują dėstytoją ir t.t. Man netgi nesugebėjo atnešti dokumentų dėl kursų mokesčio (pavestas žmogus vis žadėjo perduoti dėstytojui bet mėnesio eigoje taip ir nesugebėjo).


Tai jei gerai suprantu, tai buvo realybės neatitinkantis marketingas?

Daug pažadų, taip ir 1 ištesėtas -> grąžino pinigus, kuomet nesugebėjo per kelis deadlines rasti naujo dėstytojo (bet ir tai teko kovoti dėl to).


Kas patiko codebakers bendruomenėje?

Šiltas bendravimas ir noras kuo labiau pajungti žmones programuoti.


Ką galėtum pakomentuoti, ko trūko, galbūt dar efektyviau išnaudotas laikas?

Programoje pabrėžiama, jog dirbsime pagal Agile metodologija, bet išpildoma ne visai 100%. Turime rytinius standups (aišku ne visada dėl to kalti ir patys studentai, bet galima buvo kaip nors tai sugriežtinti), be standup darėme retrospektyvas ir užduočių išskirstymus (epic -> user story -> team tasks). Trūko projekto eigos užtikrinimo, t.y. code reviews ir weekly goals -> tokiu atveju būtų matoma ar projektas velkasi ar juda laiku. Mūsų atveju jis vilkosi ir per vėlai buvo daromos išvados mūsų komandos. Code reviews buvo padarytas pačioje kursų pabaigoje, siūlyčiau daryti tai tikrai anksčiau, kad galima būtų kuo daugiau ir teisingai judėti į priekį. Neimantas pasakė daug labai naudingų dalyku, bet dauguma jų buvo tiesiog pasakyti. Nėra kur viso to peržvelgti ir geriau prisiminti, nebent būtume konspektave ką jis kalbėjo. Kažkokie svarbiausiai Key points tikrai praverstų prisiminti jo išmintį ypač pabaigus kursus (norėtūsi video arba audio medžiagos) 🙂


Kokioje rolėje ir kur dirbi šiuo metu?

Jaunesnysis programuotojas – TokenMill įmonėje.


Ar rekomenduotum codebakers 3 mėn pažangius mokymus draugams, pažįstamiems ir kodėl?

Rekomenduočiau ir jau rekomendavau. Nes pats juos pabaigiau ir tikrai galiu pasakyti, jog išmokau tikrai daugi naudingų dalykų (jūs dar turite tikrai patrauklų dalyką – mock interviews, tai tikrai padeda). Ir manau, kad jūsų kursai laikui bėgant tik gerės. Argumentuočiau pasižiūrėti kursų programą, susitikti su dėstytoju, kuris būtent ir dėstys, pakalbėti apie kursų sutartį – visą tai palyginti su kuria nors kita akademija ir nereikės daugiau nieko argumentuoti 🙂 kitur, akademijose, kursų programa būna vidutiniška, be rimtesniu projektų, dažniausiai nežinai kas tikrai dėstys ir sutartys ne įtin palankios studentui.


Justas Š.


Įkvepianti istorija?